Jak spakować bagaż podręczny w podróż samolotem?
Podróże

Jak spakować bagaż podręczny w podróż samolotem?

Z podróżą samolotem zawsze łączy się myśl o pakowaniu. Coraz częściej linie lotnicze przydzielają wysokie koszty za bagaż, stąd wiele osób decyduje się na podróżowanie z bagażem podręcznym, dzięki temu można zaoszczędzić dużo pieniędzy oraz czas, ponieważ po przylocie nie trzeba czekać na swoje walizki. Jest kilka zasad pakowania bagażu podręcznego, które ochronią nas przed stresem związanym z problemami podczas kontroli bezpieczeństwa na lotnisku. Bagażem podręcznym oprócz klasycznej torby czy torebki może być plecak bagaż podręczny, który służy do przewożenia laptopa.

Wymiary bagażu podręcznego

Najczęściej linie lotnicze mają zasadę, że na pokład można zabrać wyłącznie jeden bagaż podręczny. Bardzo ważne, by przed wylotem sprawdzić wagę i dopuszczalne wymiary. Zwykle są to wymiary około 50x40x20cm wraz z kółkami i uchwytami, których waga waha się od 8 do 10 kg. Niektóre z linii lotniczych dają także możliwość posiadania drugiego bagażu podręcznego jako torebki czy torby na aparat fotograficzny, a niektóre wymagają, by wszystko znajdowało się w jednym bagażu podręcznym.

Warto wiedzieć, że w tańszych liniach lotniczych dla niemowląt nie jest przeznaczony bagaż podręczny. Wszelkie rzeczy niezbędne do opierunku nad dzieckiem podczas loty muszą znajdować się w torbach rodziców. Ponadto, w rejsowych liniach lotniczych występuje możliwość zwiększenia limitu wagowego i ilościowego, ale tylko w pierwszej i biznesowej klasie.

Jak spakować bagaż podręczny w podróż samolotem?

Przewożenie laptopa – plecak bagaż podręczny

Często osoby podróżujące samolotem pracują przy komputerze podczas lotu lub muszą go mieć ze sobą w celach biznesowych czy prywatnym. Świetną propozycję stanowi plecak bagaż podręczny, który będzie doskonały do przewożenia laptopa samolotem.  Zwykle tego rodzaju plecaki są wyposażone w bardzo dobrą ergonomię i funkcjonalność w trakcie lotu. Nie ma potrzeby stać w kolejkach do odprawy, gdyż takie plecaki można wnieść na pokład samolotu. Dodatkową ich opcją jest to, że są wodoodporne, więc świetnie nadają się do podróżowania w każdą pogodę, nie zależnie czy pada czy świeci słońce.

Jak spakować bagaż podręczny?

Warto wiedzieć jak wykorzystać przy pakowaniu logicznie całą przestrzeń własnego bagażu. Po pierwsze, na spód trzeba umieścić takie rzeczy, które nie będą konieczne w trakcie lotu, typu buty, grubsza odzież i inne rzeczy. Na samej górze zaleca się ułożenie przezroczystych torebek z kosmetykami, lekami, żywnością, napojami i sprzętem elektronicznym. Wszelką odzież najlepiej zrolować i ułożyć ciasno przy sobie, dzięki czemu zyskamy więcej miejsca. Trzeba mądrze dysponować posiadaną przestrzenią, wykorzystując ją do maksimum. Świetnym patentem jest umieszczenie w butach zrolowane skarpety czy woreczki z biżuterią, szczotkę np. można owinąć w bluzkę.

Oczywiście przed lotem najlepiej dokładnie sprawdzić spis przedmiotów, które można przewozić ze sobą i zabrać na pokład samolotu. Informacje związane z bagażem podręcznym, rzeczami, które można i nie można przewozić znajdą się na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego.