Jaki kolor sukienki na wesele w 2020 roku?
Moda Damska

Jaki kolor sukienki na wesele w 2020 roku?

Sezon ślubny tuż tuż, a więc to czas przemyśleń jaką kreację wybrać na nadchodzące weselne wydarzenia w 2020 roku. Jakie kolory będą królowały w tym sezonie?

Kolor to podstawa

Zwykle zastanawiając się nad jakąś sukienką na pierwszy rzut bierzemy pod uwagę jej kolor. Właściwie dobrany kolor podkreśli naszą urodę, rozpromieni nasz wygląd czy nawet odejmie kilka lat. Warto poznać, w których kolorach wyglądamy zjawiskowo, a w których mniej korzystnie. Sukienki na wesele dobierane są nie tylko pod kątem własnych preferencji, ale także do panujących zasad dress code’u.

Uniwersalizm w postaci szarości

Szary jest kolorem ponadczasowym, zawsze będzie w modzie i to kolor bardzo neutralny, pasuje do większości z kobiet. Wybór tego koloru sprawi, że zawsze wpiszemy się w panujące trendy, więc taka sukienka posłuży przez ładne kilka lat. W zasady dress code’u wpisują się odcienie jasnej szarości, popielatej lub metalicznej. Nie zaleca się wybierać szarości zbyt ciemnych, bo wyglądają one niekorzystnie zwłaszcza przy twarzy. Szare sukienki szczególnie dedykowane są dla kobiet o chłodnym typie urody. Do szarej sukienki świetnie sprawdzą się dodatki w kolorze czarnym lub nude. By wyjść nieco ze strefy komfortu można założyć bardziej odważne dodatki, np. w czerwonym kolorze.

Jaki kolor sukienki na wesele w 2020 roku?

Czerwień dla odważnych

Podobnym klasykiem wśród kolorów jest czerwień. Tego koloru sukienki są zawsze zauważalne i zwykle robią duże wrażenie na innych. Dlatego osoby bardziej nieśmiałe, nie lubiące zwracać na siebie uwagi nie powinny go wybierać, bo będą czuć się niekomfortowo. Ubrania w tym kolorze bardzo ładnie komponują się z osobami o ciepłym typie urody. To doskonały wybór dla brunetek o śniadej cerze albo blondynek z ciepłym odcieniem cery. Krzykliwą czerwień warto uspokoić dodatkami. Najlepiej wkomponują się do niej beżowe dodatki i delikatna złota biżuteria.

Sukienka w kolorze niebieskim

Od kilku sezonów w weselnym trendzie zagościł kolor niebieski. Mimo chłodnego koloru tej sukienki komponuje on się świetnie zarówno z ciepłymi, jak i chłodnymi typami urody. Doskonale do tego koloru będą pasować złote dodatki.