Co kobiety sądzą o elektrycznych autach
Moda Damska

Co kobiety sądzą o elektrycznych autach

Nawet dziewięćdziesiąt procent kobiet jest zdania, że elektryczne auta są przyszłością motoryzacji, jak wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie Renault Polska przez TNS Polska. Sondaż ten wykazał również, że osiemdziesiąt osiem procent kobiet przejeżdża dziennie nie więcej, nić sześćdziesiąt kilometrów. Oznacza to, że samochody elektryczne Renault, które zostaną wprowadzone we wrześniu tego roku, będą mieć taki dzienny zasięg, który trzykrotnie przekroczy potrzeby kobiet.*

Panie, które są tego zdania, że elektryczne pojazdy są przyszłością, ponieważ ważne jest to, by ograniczyć emisję spalin (aż czterdzieści osiem procent do czterdziestu jeden ogółu rodaków), są zarazem osobami, które wyznają proekologiczne zasady: osiemdziesiąt sześć procent z nich dba o segregowanie śmieci, siedemdziesiąt sześć procent nie stosuje toreb jednorazowych, a dziewięćdziesiąt dwa procent z nich użytkuje wodę i prąd w sposób oszczędny.

Napęd elektryczny jest rozwiązaniem, które pozwala całkowicie pozbyć się emisji zanieczyszczeń do powietrza przez auta i ten fakt doceniają zarówno panie, jak i panowie – sześćdziesiąt pięć ankietowanych przyznaje, że zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska to największy walor elektrycznych pojazdów. Nieco większe są różnice w zdaniach, gdy chodzi o inne zalety elektrycznych aut. Dla czterdziestu czterech procent kobiet ma to znaczenie, że jeżdżąc samochodem elektrycznym nie będzie się odczuwać zapachu benzyny i spalin. Podobnie uważa tylko dwadzieścia siedem procent mężczyzn. Z kolei więcej mężczyzn niż kobiet (trzydzieści pięć procent do dwudziestu procent) uważa za ważne to, że samochody elektryczne będą jeździć znacznie ciszej.

Co kobiety sądzą o elektrycznych autach

Więcej niż połowa panów obawia się tego, że samochody elektryczne nie będą mieć tak dużego zasięgu, chociaż aż sześćdziesiąt trzy procent z nich nie przejeżdża dziennie więcej niż sześćdziesiąt kilometrów. Tylko trzydzieści osiem procent kobiet popiera obawy mężczyzn w tej kwestii, z kolei dwadzieścia siedem procent pań obawia się, że zostaną porażone prądem. Jednak przeprowadzono liczne testy, żeby mieć pewność, że samochody elektryczne są w pełni bezpieczne podczas użytkowania. Zbigniew Kowalski, dyrektor projektu Samochody Elektryczne gwarantuje, że nie ma ryzyka porażenia prądem.

We wrześniu br. Renault na polskim rynku pojawią się pierwsze dwa modele aut w stu procentach elektrycznych, czyli Renault Fluence Z.E. i Renault Kangoo Z.E. Fluence Z.E jest pierwszym rodzinnym pojazdem elektrycznym, jaki został wprowadzony w Polsce. Natomiast w 2013 roku na polskich drogach pojawi się czterokołowy pojazd elektryczny Renault Twizy.

 

*Model Renault Fluence Z.E osiąga zasięg stu osiemdziesięciu pięciu kilometrów w cyklu mieszanym NEDC, natomiast Renault Kangoo Z.E.stu siedemdziesięciu kilometrów w cyklu mieszanym NEDC.