Moda w podróży
Podróże

Moda w podróży

Podróżowanie na przełomie ostatnich kilku lat stało się bardzo modne. Podróż zwykle odbywa się samochodem, pociągiem, autobusem oraz zdecydowanie najczęściej samolotem. Coraz więcej linii lotniczych się pojawia na rynku, oferując coraz to ciekawsze i wygodniejsze połączenia lotnicze. Tego rodzaju podróż związana jest z różnego rodzaju rytuałami.

Jak ubrać się w podróż samolotem?

To bardzo częste pytanie, zadawane sobie przed wylotem. Podczas podróży najważniejsza jest wygoda i komfort, bez potrzebnych ekstrawagancji. Nie znaczy to, że nie możemy wyglądać modnie. Zwykle osoby publiczne, celebryci, blogerki wyznaczają trendy, które najlepiej wypadają podczas podróży samolotem. Ich obowiązkowy zestaw składa się z jeansów, chinosów lub legginsów. Na górę zakładają T-shirty, swetry, sportowe kurtki, a do tego czapki z daszkiem, buty sportowe lub baleriny.

W dłuższą podróż strój powinien być przede wszystkim bardzo wygodny. Na podróż również nie zaleca się obwieszana zbytnią ilością biżuterii, gdyż wszystko trzeba zdejmować w trakcie kontroli przy bramkach. Zwykle do akcesoriów zalicza się zegarek, okulary przeciwsłoneczne oraz szalik, który przyda się w momencie odczuwania chłodu w samolocie.

Moda w podróży

Jaki bagaż zabrać ze sobą?

Najczęściej na krótkie wyjazdy zaleca się zabranie tylko ze sobą bagażu podręcznego, gdyż nie wymaga on wcześniejszej odprawy i pozwala na zaoszczędzenie znacznej sumy. W przypadku dłuższych wakacyjnych wyjazdów konieczne jest spakowanie się w większą walizkę, która wymaga już odprawy. Najwygodniej w bagażu podręcznym mieć tylko jedną torbę, ewentualnie dodatkowo małą torebkę lub nerkę, która świetnie sprawdza się w podróży.

Nie można zapomnieć o najważniejszych rzeczach osobistych takich jak dokumenty, paszport, karty oraz pieniądze. Wymaga się, by były one dokładnie zabezpieczone i szczelnie zamknięte w torbie, plecaku, torebce czy wspomnianej nerce. Swoją walizkę, którą się odprawia koniecznie trzeba oznaczyć za pomocą specjalnego małego etui, przyczepianego do walizki.