Narty w górach za granicą? Sprawdź, gdzie warto pojechać za granicę na narty!
Podróże

Narty w górach za granicą? Sprawdź, gdzie warto pojechać za granicę na narty!

Narty to dla wielu osób najlepszy sposób spędzania zimy. Duża część z nich chciałaby spróbować wyjazdu za granicę, ale nie jest rozeznana w odleglejszych kierunkach narciarskich. W tym tekście prezentujemy ciekawe lokalizacje, gdzie możemy spędzić czas na nartach za granicą i na które kierunki warto zwrócić uwagę.

Narty w górach za granicą? Sprawdź, gdzie warto pojechać za granicę na narty!

 

Klinec — Czechy

Pierwszym ciekawym kierunkiem zagranicznym jest Klinec w Czechach. Nasi południowi sąsiedzi oferują niezwykle dobre warunki do jazdy, a zarazem nie są oddaleni od nas o tysiące kilometrów. Lokalizacja ta znajduje się przy granicy z Niemcami. Łatwo dostać się do niej, jeśli mieszkamy w południowej części Polski lub w okolicach Wrocławia. W tym miejscu znajdziemy połowę tras łatwych, ok. 30% tras trudnych i ok. 20% tras bardzo trudnych dla doświadczonych narciarzy. Łącznie Klinec oferuje ok. 20 km tras podzielonych na 18 części. Jeśli zatem szukamy lokalizacji zagranicznej, aby zobaczyć “jak to jest” za granicą, Czechy są idealnym kierunkiem.

Werfenweng, Salzburgerland - Austria

Drugim nieco dalszym kierunkiem na narty będzie Austria i Werfenweng, Salzburgerland. Ten kierunek jest niezwykle ciekawy, gdyż możemy skorzystać z Alp jako miejsca do jazdy na nartach, ale jednocześnie z kameralnego charakteru tego miejsca — co nie zdarza się często w innych lokalizacjach. Miejsce to zlokalizowane jest ok. 50 km od Salzburga. Oferuję ok. 27 km tras narciarskich o różnym stopniu trudności. Plusem jest też bliska odległość (ok. 60 km.) do słynnego miasteczka Hallstatt. Jeśli zatem szukamy ciszy oraz spokoju, a chcemy być też blisko dużego miasta, lokalizacja ta spełni wszystkie nasze oczekiwania.

Val di Sole — Włochy

Ostatnim punktem tego zestawienia, które jest najbardziej oddalone od Polski, jest Dolina Słońca. Miejsce to jest szczególne, gdyż leży u podnóża Dolomitów. Znajdziemy tam wiele ośrodków narciarskich, spośród których wyróżnia się Folgarida. Jest tam 56 tras, wśród których są trasy dla dzieci i osób początkujących. Jest to doskonały kompromis dla całej rodziny. Miejsce to jest też znane z Tonale, czyli długich stoków o małym nachyleniu gdzie możemy delektować się krajobrazem i jazdą na nartach.