Kto i w czym pomaga pacjentom klinik medycyny estetycznej?
Uroda

Kto i w czym pomaga pacjentom klinik medycyny estetycznej?

Prawdopodobnie najczęstszym skojarzeniem, wzbudzanym przez kliniki estetyczne, są zabiegi twarzy, polegające na redukcji zmarszczek oraz wypełnianiu ust botoksem. Rzeczywiście wymienione zabiegi są bardzo popularne, jednak to tylko niewielka część obszaru, jakim zajmuje się Gdańsk medycyna estetyczna.

Zakres działań lekarza medycyny estetycznej 

Zabiegi wykonywane w ramach wymienionego działu medycyny mogą tak naprawdę dotyczyć niemal każdej części ciała. W przypadku twarzy często korzysta się ze wspomnianego botoksu, jak również wyrównuje się zmarszczoną skórę. Jednak zabiegi te są powszechnie stosowane również na innych części ciała – na szyi, w okolicach piersi, na brzuchu czy udach. 

Ponadto, Gdańsk medycyna estetyczna często zajmuje się także niedoskonałościami ciała, które stanowią niebezpieczeństwo dla pacjentów oraz zmniejszą ich komfort życia. Przykładem może tu być nienaturalnie duży, lub odwrotnie, niewielki rozmiar warg sromowych, ale też ich asymetria. Wymienione niedoskonałości czasami zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia grzybicy pochwy oraz uniemożliwiają odczuwanie przyjemności seksualnych. Pacjentki cierpiące z powodu powyższych problemów poddawane są zabiegowi, dzięki któremu otrzymuje się pożądany kształt warg sromowych. Innym zabiegiem, wykonywanym również ze względów estetycznych, a nie tylko medycznych, jest lipoliza. Jest to zabiegowe, lecz niemal nieinwazyjne usuwanie tkanki tłuszczowej. Specjaliści zlecają przeprowadzenie zabiegu u pacjentów, których zdrowie jest zagrożone z powodu nadwagi. Niemniej jednak kobiety i mężczyźni decydują się na lipolizę również przyczyn estetycznych. 

Kto i w czym pomaga pacjentom klinik medycyny estetycznej?

Leczenie interdyscyplinarne 

Warto zauważyć, że medycyna estetyczna Gdańsk, w przypadku wielu przeprowadzanych w jej ramach zabiegów, wymaga wsparcia lekarzy innych specjalizacji. Dobrze, jeśli wspomniana już wcześniej zmiana kształtu warg sromowych, profesjonalnie nazywana waginoplastyką, prowadzona jest pod okiem ginekologa. Natomiast lipoliza, lub inny równie poważny zabieg, wymaga ogólnej kontroli stanu zdrowia pacjenta, stąd przydatny okazuje się m.in. lekarz internista. Warto również zauważyć, że zabiegi z zakresu medycyny estetycznej bywają przeprowadzane w znieczuleniu ogólnym. Niezbędna jest wtedy obecność lekarza anestezjologa. Trzeba jednak w tym miejscu zauważyć, że często wzywanie specjalistycznej pomocy nie jest konieczne, gdyż wielu lekarzy medycyny estetycznej posiada również wykształcenie w innych specjalizacjach medycznych. 

Kliniki medycyny estetycznej zwykle zatrudniają wiele osób, gdyż oprócz wymienionych lekarzy niezbędne są również specjalistki z zakresu kosmetologii oraz pomocy medycznej. Jeżeli chodzi o medycynę estetyczną w Gdańsku na najwyższym poziomie prezentowana jest w klinice Medycyna Estetyczna Anna Butowska. W kwestii personelu i nie tylko spełnia ona wszelkie, nawet najbardziej wygórowane wymagania. Zatrudnieni tam specjaliści gwarantują profesjonalną diagnozę i fachowość podczas przeprowadzania dowolnych zabiegów z oferty. Pomoc znajdą tu zarówno pacjentki i pacjenci pragnący udoskonalić urodę, jak i ci, którzy muszą poddać się zabiegom ze względów zdrowotnych.

Więcej znajdą Państwo w Internecie pod hasłem: Gdańsk Medycyna Estetyczna oraz na stronie: Medestetycznabutowska.pl