Popularne miejsca imprezowe w Krakowie
Podróże

Popularne miejsca imprezowe w Krakowie

Osoby odwiedzające Kraków często oprócz zwiedzania zabytków tego pięknego miasta, swój urlop chętnie spędzają także biorąc udział w licznych wydarzeniach kulturalnych, jakie są tu organizowane. W Krakowie nie brakuje popularnych miejsc, do których warto udać się, aby obcować z kulturą. Które z nich w szczególności warto więc wybrać?

Gdzie w Krakowie odbywają się koncerty, wystawy oraz inne ciekawe wydarzenia kulturalne?

Na listę imprezowych miejsc w Krakowie, w których można uczestniczyć w interesujących wydarzeniach kulturalnych, można wpisać wiele godnych uwagi miejsc. Z całą pewnością będą to miedzy innymi takie, chętnie odwiedzane zarówno przez mieszkańców Krakowa jak i turystów, obiekty jak: Centrum Kongresowe ICE czy Tauron Arena. W Centrum Kongresowym ICE, które położone jest w samym sercu Krakowa, odbywają się nie tylko liczne spotkania biznesowe i szkolenia, jest to bowiem doskonałe miejsce do organizacji także takich wydarzeń jak: spektakle operowe i baletowe, koncerty, pokazy mody czy prezentacje produktów. Zaletą tego obiektu są bez wątpienia duże i nowoczesne sale. Setki tysięcy gości każdego roku doskonale bawi się także na jednej z najnowocześniejszych na świecie hal widowiskowo-sportowych, jaką jest Tauron Arena Kraków. To właśnie tu odbywa się wiele festiwali, pokazów filmowych i musicali. Innymi placówkami, które warto odwiedzić, jeżeli interesuje nas udział w ciekawych wydarzeniach kulturalnych, są takie obiekty jak np.: Dworek Białoprądnicki czy Pałac Potockich. Dworek Białoprądnicki to centrum kultury, w którym możemy obcować ze sztukami wizualnymi, literaturą, teatrem, muzyką i filmem. Pałac Potockich również ma nam do zaoferowania wiele wartościowych wydarzeń kulturalnych, takich jak chociażby kreatywne warsztaty literackie czy pokazy filmów dokumentalnych.

Popularne miejsca imprezowe w Krakowie

Gdzie warto szukać informacji o miejscach, w których możemy wziąć udział w imprezach kulturalnych?

W Krakowie istnieje wiele placówek, które propagują rozwój kultury. Festiwale, koncerty, spektakle, pokazy filmowe, wystawy, spotkania i wykłady literackie odbywają się w różnych obiektach i w różnych częściach Krakowa. To tu odnajdziemy wiele znanych i chętnie odwiedzanych muzeów i teatrów. Portalem, za pomocą którego możemy w prosty sposób wyszukać „co, gdzie i kiedy?” wydarzy się w stolicy Małopolski jest portal Karnet Kraków. To właśnie na tej stronie dostępna jest wyszukiwarka wydarzeń kulturalnych organizowanych w mieście i jego okolicach. Za pomocą tego portalu możemy wybrać interesującą nas kategorię oraz stworzyć swoją własną listę wydarzeń. Dostępne jest tu również kalendarium roczne, więc bez problemu możemy z wyprzedzeniem zaplanować sobie urlop tak, aby udać się do Krakowa wtedy, kiedy w mieście tym będzie odbywać się interesujący nas festiwal lub inna impreza kulturalna. Portal Karnet Kraków ułatwia nam poszukiwania aktualnych wydarzeń kulturalnych. Tu wszystko dostępne jest w jednym miejscu, nie musimy więc po kolei odwiedzać stron różnych placówek kultury, aby znaleźć to, czego szukamy.