Jak przygotować cienkie włosy do kąpieli słonecznej
Włosy

Jak przygotować cienkie włosy do kąpieli słonecznej

Przebywanie na słońcu będzie wymagać od nas zastosowania dobrej ochrony. Najczęściej pamięta się o zabezpieczeniu ciała z użyciem kremu z filtrem SPF. Często jednak będzie się bagatelizować ochronę włosów. Jednak cienkie i delikatne są najbardziej narażone na wszelkie uszkodzenia. Cienkie wlosy w okresie letnim potrzebują odpowiedniej ochrony. Jeśli będziemy o tym zapominać staną się one suche, matowe, a kolor będzie tracił na intensywności, będą się kruszyć czy rozdwajać. Promieniowanie słoneczne będzie niszczyć aminokwasy i może zniszczyć wiązania białkowe, dojdzie do osłabienia struktury włosów. Jeśli do tego zostaną potraktowane słoną, woda morską czy chlorowaną to na głowie będziemy mogli spodziewać się spustoszenia. Fryzjerzy i dermatolodzy biją obecnie na alarm. Podkreśla się, że bardzo ważne będzie odpowiednie zabezpieczenie włosów na czas wakacji. Szczególnego podejścia wymagają jasne a także rozjaśnione, które są suche i mają również mniej pigmentów. Pomocne będą tutaj kosmetyki z filtrami takie jak mgiełki, maski, szampony czy odżywki, które jeśli będą stosowane regularnie będą chronić włosy przed ich zniszczeniem. Warto zastosować preparat, którego nie będzie trzeba spłukiwać, ponieważ filtr chroniący włosy będzie wtedy mógł zostać na nich jak najdłużej.

Mgiełki do włosów

Mgiełki do włosów to doskonałe kosmetyki, które w upalne dni powinny być damskiej torebce. Mgiełki nawilżają włosy nawet takie, które sa skłonne do przetłuszczania i nadadzą im miękkości oraz naturalną sprężystość, a także będą ułatwiać ich rozczesywanie. Należy rozpylić je na całej długości włosów zanim wyjdzie się na plaże. Nie będą one obciążać delikatnej struktury i uda się zachować lekkość a także objętość na zadowalającym poziomie.

Szampony z filtrami

Szampony na słońce powinno się nie tylko stosować jako te do mycia włosów, ale powinny one również wypłukiwać sól i chlor, które na włosach się osadzają. Dodatkową funkcja jest regeneracja włosów, wygładzanie powierzchni i co bardzo ważne, gdy chodzi o delikatne włosy to przede wszystkim nawilżenie.

Jak przygotować cienkie włosy do kąpieli słonecznej

Odżywki oraz maski

Maski a także odżywki będą nawilżać a także odpowiednio regenerować włosy, przywracają przede wszystkim witalność a także doskonały połysk. W składzie warto, by znajdowała się witamina E oraz B5, które wygładzają powierzchnię delikatnych kosmyków. Należy pamiętać, że odżywki na słońce stosuje się po każdym myciu. Maski ze względu na to, że maja mocniejsze działanie odbudowują się w ciągu dwóch trzech tygodni, gdy stale się stosuje dany produkt. Użycie ich jest szczególnie ważne w przypadku włosów farbowanych i delikatnych. Będą przedłużać trwałość koloru i dzięki temu zachowa się intensywność oraz połysk.

Skuteczność kosmetyków z filtrem UV to nie tylko marketing. One rzeczywiście będą działać i gwarantują ochronę dla włosów, tak że wrócą one zdrowe i piękne z wakacji. Należy jednak pamiętać o stosowaniu regularnym i ich używaniu kompleksowo. Jeśli chcemy skutecznie chronić wlosy trzeba także stosować chustki, czapki i kapelusze, które ochronią przed udarem słonecznym.