Jakie kartki na komunię będą najlepsze?
Imprezy i Eventy

Jakie kartki na komunię będą najlepsze?

Jakie kartki na komunię będą najlepsze?Czas komunijny za chwilę się zacznie. Najwyższa więc pora, by rozesłać zaproszenia na komunię. Jeśli natomiast nie organizujemy komunii, gdyż jesteśmy gośćmi, powinniśmy zastanowić się nad treścią życzeń, co powinno się w nich znaleźć?

Warto więc już teraz pomyśleć o zaproszeniach na komunię. Zawsze co prawda możemy zaprosić gości, informując ich o uroczystości ustnie, jednak zdecydowanie lepszym pomysłem jest wręczenie eleganckiej kartki i to nie tylko dlatego, bo ładne wygląda, ale również z tego względu, że zapisane rzeczy łatwiej się zapamiętuje. Na zaproszeniu jest zaś i data i dokładny adres, więc nie są już potrzebne kalendarze, czy karteczki, na jakich można by było zapisać najważniejsze informacje. Ponadto zaproszenie komunijne stanowi świetną pamiątkę, którą można przechowywać w albumie. Skoro już wiemy, że są niezbędne, czas przejść do konkretów.

Jak wybrać zaproszenie komunijne?

Zaproszenie komunijne powinno być atrakcyjne nie tylko dla nas, ale również dla dziecka. Powinny być utrzymane raczej w jasnej kolorystyce, z grafiką, która jest odpowiednia dla tego sakramentu. Coraz więcej instytucji oferujących zaproszenia komunijne, umożliwia personalizację, czyli na przykład umożliwia dodanie zdjęcia dziecka, mapki dojazdu do kościoła, w którym ma się odbyć komunia, a także dostosowanie tekstu. Warto skupić się na treści, która znajduje się na zaproszeniu – jeżeli istnieje możliwość dostosowania treści do swoich indywidualnych potrzeb, zazwyczaj możemy poprosić o wpisanie imion i nazwisk gości, szczegółów związanych z uroczystością itp., ewentualnie o pozostawienie miejsc do uzupełnienia ręcznie. Gotowe kartki mają już wpisany tekst, więc zanim zdecydujemy się je zamówić, warto się zastanowić nad tym, czy jest on odpowiedni i trafny. Jeśli będziemy organizować uroczystość w domu, może się okazać, że treść mówiąca o zaproszeniu do restauracji będzie zbędna.

Jakie kartki na komunię będą najlepsze?

Zaproszenie komunijne – wykonaj samodzielnie!

Jeśli masz w sobie choć odrobinę artystycznego zacięcia, możesz pokusić się o przygotowanie zaproszenia samodzielnie. Praktycznie wszystkie materiały niezbędne do wykonania oryginalnych i atrakcyjnych zaproszeń można kupić (m.in. rzeczy niezbędne do scrapbookingu), jak naklejki, tasiemki w rozmaitych kolorach, czy ozdobnych dziurkaczy. Nie możesz przy tym zapomnieć o doborze odpowiedniego papieru, który powinien być raczej z tych grubszych, o niebanalnej fakturze. Papier kupisz w drukarni lub w większym punkcie ksero, gdzie od razu też będziemy mogli wydrukować wszystkie potrzebne nam rzeczy, a także gotowe zaproszenia. Jeśli już przygotowaliśmy zawartość, czas zająć się ozdabianiem okładki. Tak przygotowane zaproszenia będą niepowtarzalne, dlatego z pewnością spodobają się zaproszonym.

 

Kartki na komunię – jakie kupić?

 

Jeśli jesteśmy zaproszonymi, warto zastanowić się nad tym, jak powinna wyglądać karta na komunię. Kartka przydaje się z wielu powodów. Po pierwsze można włożyć do niej pieniądze, jeśli to właśnie jest ten prezent, jaki chcemy wręczyć. Po drugie i najważniejsze możemy na niej załączyć życzenia. Kartka komunijna powinna być dobrana zgodnie z jej przeznaczeniem, dlatego najlepiej kupić ją w okresie komunijnym, kiedy ich zwyczajnie nie zabraknie i będziemy mieć duży wybór. Jeśli mamy ochotę, możemy samodzielnie wykonać taką kartkę. Przyda się nam w tym przypadku grubszy papier i akcesoria dekoracyjne. Kupując kartkę, czy wykonując ją samodzielnie, musimy jedynie pamiętać o tym, że wręczamy ją dziecku, a dzieci nie zawsze mają taki sam gust, jak dorośli.

Jakie życzenia komunijne?

Jeśli kartki są już przygotowane, pora na wpisanie życzeń. Jeśli nie wiemy, co napisać, warto pamiętać o tym, że życzenia powinny być związane z uroczystością, zatem najlepiej wpisać życzenia religijne. Dużym powodzeniem cieszą się wiersze, których autorem jest ksiądz Jan Twardowski. Możemy też zdecydować się na krótki wierszyk, a ten znajdziemy m.in. w Internecie. Jeśli nie chcemy wpisywać popularnych fraz, tak zwanych „klepanek”, możemy również napisać kilka słów od siebie, prozą.