Medjugorie miejsce objawień Maryi - objawienia Matki Bożej Medjugorskiej.
Podróże

Medjugorie miejsce objawień Maryi - objawienia Matki Bożej Medjugorskiej.

Pośród osób wierzących trudno spotkać taką, która nigdy nie słyszała o objawieniach Matki Bożej z Medjugorie. Dla wielu ludzi na całym świecie przesłania i orędzia przekazywane widzącym przez Maryję mają bardzo duże znaczenie i są źródłem nadziei oraz zachętą do gorącej i szczerej modlitwy. Nic, więc dziwnego, że tak wiele osób pragnie posiadać w swoim domu obraz z wizerunkiem Matki Bożej Medjugorskiej.

Objawienia Matki Bożej Medjugorskiej.

Rok 1981 na zawsze zmienił życie sześciorga dzieci z parafii w Medjugoria. To właśnie w czerwcu tego roku na wzgórzu Crnica doszło do pierwszych objawień maryjnych, które zapoczątkowały całą serie widzeń. Objawienie te trwają po dzień dzisiejszy. Dzieci (teraz już osoby dorosłe), które doświadczają spotkań z Maryja to: Mirjana, Ivanka, Marija, Jakov, Vicka oraz Ivan. Obecnie trójka z nich (Vicka, Ivan i Marija) codziennie spotyka Matkę Bożą, do widzeń dochodzi w miejscach, w których aktualnie przebywają. Jakov i Ivanka mają widzenia raz do roku, Jakov na Boże Narodzenie, natomiast Ivanka 25 czerwca, czyli w rocznicę pierwszego objawienia, w którym uczestniczyła. Jeżeli zaś chodzi o Mirjanne to od tego roku Matka Boża ma ukazywać się jej też wyłącznie raz do roku w dniu 18 marca, czyli w rocznicę urodzin Marjanny. Przesłania i orędzia Matki Bożej Medjugorskiej dotyczą przede wszystkim wezwania do przyjęcia Zbawienia w Chrystusie. Maryja pragnie między innymi abyśmy pogłębiali naszą wiarę, miłowali bliźnich, oraz przykładali większą uwagę do modlitwy, zwłaszcza modlitwy różańcowej, czytania Pisma Świętego oraz do postu i pokuty.

Medjugorie miejsce objawień Maryi - objawienia Matki Bożej Medjugorskiej.

Obraz Matki Bożej z Tihaljiny – co warto o nim wiedzieć?

Obraz przedstawiający Matkę Bożą Medjugorską został stworzony przez amerykańskiego artystę Richarda L. George’a. Należy zaznaczyć, że inspiracją dla „Nasza Pani z Tihaljiany” była figura Matki Bożej Łaskawej. We wsi Tihaljina figura ta znajduje się w parafii pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej. To właśnie tę parafię podczas swojej pielgrzymki do Medjugorie w 1988 roku odwiedził artysta, i to na podstawie tej rzeźby stworzył przepiękny obraz Maryi, który przedstawia wizerunek Matki Bożej, jako młodej kobiety o niezwykle łagodnym spojrzeniu, które jest przepełnione zrozumieniem i miłością. Figura Matki Bożej do parafii w Tihaljinie trafiła w 1972 roku, została wówczas sprowadzona z Rzymu przez ówczesnego proboszcza. Obraz namalowany przez Georga porywa serca i umysły wielu osób. Bez wątpienia motywuje on ludzi do szczerej modlitwie do Matki Bożej. Dzieło to sprawia, że jego odbiorcy mogą zachwycić się miłosierdziem Bożym. Postać Maryi z Tihaljiny na całym świecie kojarzona jest, jako Matka Boża Medjugorska. Wiele osób pragnie mieć ten wizerunek w swoim domu. W Polsce wyłącznym dystrybutorem obrazów z wizerunkiem Maryi z Tihaljiny jest Wydawnictwo Sumus. W sklepie Sumus możemy nabyć te właśnie obrazy w wielu popularnych rozmiarach. Dostępne są tu zarówno obrazy wykonane na płótnie bawełnianym, jak i obrazki ceramiczne.