Jak prawidłowo pielęgnować kozaki damskie ze skóry naturalnej?
Moda Damska

Jak prawidłowo pielęgnować kozaki damskie ze skóry naturalnej?

Kozaki damskie ze skóry naturalnej to bardzo wdzięczny rodzaj damskiego obuwia, po który kobiety najchętniej sięgają w zimie. Są ładne, wygodne, ciepłe oraz wytrzymałe, co pozwala cieszyć się nimi przez więcej niż jeden sezon. Aby skóra naturalna na długo zachowała swój atrakcyjny wygląd, głęboki kolor oraz połysk konieczna jest jednak jej prawidłowa konserwacja, którą powinniśmy przeprowadzać regularnie.

 

Czyszczenie skórzanych kozaków

 

Kozaki damskie ze skóry naturalnej, aby na co dzień prezentowały się ładnie i estetycznie, muszą być regularnie czyszczone. Należy o tym pamiętać także, jeśli przez kilka dni nie zakładamy butów – na stojących na otwartej półce butach również osiadają bowiem kurz oraz drobne zanieczyszczenia, które należy starannie usunąć zanim przystąpimy do ich pastowania lub impregnacji.

 

Kozaki damskie ze skóry naturalnej z zanieczyszczeń oczyszczamy za pomocą miękkiej, pozbawionej kłaczków ściereczki. Dokładnie przecieramy nią buty zwracając uwagę także na cholewki, szwy oraz miejsca, w którym podeszwa buta łączy się ze skórą. Chwilę uwagi poświęcamy także obcasom oraz samej podeszwie, która również powinna zostać starannie oczyszczona z brudu, resztek piasku oraz kurzu.

 

Impregnacja obuwia ze skóry naturalnej zamszowej

 

Bardzo istotnym elementem pielęgnacji butów wykonanych ze skóry naturalnej jest ich regularna impregnacja. Do impregnacji obuwia służą specjalne preparaty w aerozolu, które rozpyla się bezpośrednio na skórzaną powierzchnię butów. Produkt tworzy na skórze niewidoczną gołym okiem powłokę, która zapobiega wnikaniu w nią wilgoci i tym samym chroni obuwie przed przedwczesnym niszczeniem.

 

Po dokładnym spryskaniu kozaków produktem do impregnacji należy odstawić je na ok. 10 min. Po upływie tego czasu delikatnie przecieramy powierzchnię obuwia za pomocą czystej ściereczki, aby usunąć z niego resztki preparatu. Zabieg impregnacji należy przeprowadzać średnio co dwa tygodnie w sezonie, kiedy buty nosimy codziennie. Warto o nim pamiętać zwłaszcza zimą i jesienią, kiedy buty mają częsty kontakt z wodą, śniegiem oraz deszczem.

 

Jak prawidłowo pielęgnować kozaki damskie ze skóry naturalnej?

 

Pastowanie kozaków ze skóry naturalnej licowej

 

Jednym z najważniejszych elementów pielęgnacji skórzanego obuwia jest jego regularne pastowanie. Zabieg ten przeprowadzamy za pomocą dobrej jakości past przeznaczonych do pielęgnacji skóry naturalnej. Bardzo istotny jest kolor wybranego produktu – do obuwia w standardowym kolorze czarnym lub ciemnobrązowym najlepiej wybrać pasty o tych samych kolorach, z kolei do kozaków o nietypowym kolorze produkty bezbarwne.

 

Pastowanie polega na nakładaniu na całą skórzaną powierzchnię butów pasty, którą należy powoli rozprowadzać kolistymi ruchami. Warto nakładać na buty grubszą warstwę preparatu, który zabezpieczy je przed niszczeniem oraz zakryje drobne ryski i przebarwiania, które z czasem mogą tworzyć się na powierzchni skóry naturalnej. Po pokryciu obu butów pastą odstawiamy je na kilka minut, a po wyschnięciu produktu delikatnie polerujemy obuwie specjalną gąbką lub ściereczką.

Partnerem artykułu jest 3i oferujący: kozaki damskie ze skóry naturalnej - więcej na 3i-Store.com.