Pora roku – jak wybrać kolor farby do włosów?
Uroda

Pora roku – jak wybrać kolor farby do włosów?

Każda kobieta, wraz z rozpoczęciem nowej pory roku, musi przemyśleć kwestie wybrania nowego koloru włosów. Jest to czynność powtarzalna, zatem warto już z góry określić, z jakiej farby do włosów, będziemy korzystać, a jaką pozostawimy sobie na później.

Wiosna

Jest to pora roku, podczas której przyroda ożywa na nowo. Tak samo powinno się stać z naszymi włosami. Wiosna jest często postrzegana, jako początek zmian, które przychodzą w naszym życiu. Tym samym warto pomyśleć nad tym, czy na pewno obecny kolor naszych włosów, jest dla nas satysfakcjonujący. Być może warto zmienić go na inny. Jakie kolory sprawdzą się najlepiej wiosenną porą? Farby do włosów, polecane do wiosennej odnowy naszego wizerunku, występują w kolorach bursztynowych, miodowych, oraz w barwach złotego brązu i ciepłego blondu. Właśnie te kolory są najbardziej lubiane przez kobiety w czasie wiosennych odwilży. Jak można zauważyć, są to ciepłe kolory, więc znakomicie oddają klimat, który panuje w naturze.

Lato

Po wiosennych zmianach i pierwszych ciepłych dniach, przyszła pora na lato, czyli najgorętszą porę w roku. Bardzo często, kobiety popełniają latem błąd, charakteryzujący się tym, że koloryzują swoje włosy na ciemne barwy. Jak wiemy, kolor czarny, znacznie pochłania promienie słoneczne, przez co rośnie również odczuwalna temperatura. Jest to mało komfortowa sytuacja dla kobiet z ciemnymi włosami. Jak zatem dobrać farby do włosów, aby ich kolor był zarówno modny, jak i wygodny? W czasie letnich upałów najlepiej sprawdzą się blondy, a zwłaszcza dwie odmiany: popielaty i platynowy. Są to bardzo jasne kolory, dzięki którym nie ma potrzeby martwić się o promienie Słońca. Innym kolorem, który równie często jest wybierany latem, jest barwa chłodnego brązu.

Jesień

Jesień jest porą roku, w której dominują oczywiście kolory złote i brązowe. Warto, zatem przemyśleć kwestię przefarbowania swoich włosów, właśnie na te kolory. Jeżeli posiadamy jeszcze naszą letnią opaleniznę, wybrane kolory będą pasowały jeszcze lepiej. Jakie są to barwy? Kasztanowa, ruda, miedziana, oraz miodowa. Te cztery kolory, najczęściej królują na głowach kobiet w momencie przyjścia jesieni. Znakomicie pasują one również do otaczającej nas przyrody, w której opadające liście przybierają bardzo podobne kolory, co nasze włosy.

Pora roku – jak wybrać kolor farby do włosów?

Zima

Przyszła pora na najzimniejsze dni w roku. Zima jest w pełni antagonistyczna do lata, również w kolorach naszych włosów. Jakie kolory dominują w tym czasie na naszych głowach? Są to mroźny kasztan, granatowa czerń, wiśnia, oraz mahoń. Są to już bardziej stonowane kolory, co jest pewnego rodzaju porównaniem do przyrody, która powoli zaczyna umierać, aby na nowo odrodzić się wiosną. Jak można zauważyć, warto wybierać kolory, które obecnie panują w naturze. W ten sposób możemy zawsze być pewni, że kolor naszych włosów jest jak najbardziej adekwatny do otaczającego nas świata. Warto jednak pamiętać o tym, że każdą zmianę koloru włosów, należy przeanalizować z naszym fryzjerem, aby wybrać najlepszą farbę do włosów, która nada blasku naszej fryzurze.

Partnerem artykułu są Wyczesani.com oferujący farby do włosów - więcej na wyczesani.com.