Moda szkolna, czyli w co ubrać dziecko do szkoły?
Moda Dziecięca

Moda szkolna, czyli w co ubrać dziecko do szkoły?

Szkoła podstawowa to okres, w którym dzieci często zaczynają kształtować swój styl oraz określają swoje preferencje modowe. Warto, aby każdy rodzic miał przygotowanych kilka zestawów ubrań dla swoich dzieci. Ubrania te powinny być tak dobrane, aby dzieci chętnie zakładały je do szkoły. Należy zadbać również o to, aby nasze dziecko wyglądało w nich stosownie oraz czuło się wygodnie.

W co najlepiej ubrać dziewczynkę do szkoły?

Jeżeli zdecydujemy się na zakup sukienki do szkoły to warto abyśmy wybrali sukienkę za kolano z prostym wzorem. Dobrze sprawdzi się zwłaszcza sukienka z długim rękawem lub rękawem ¾. Można wówczas założyć do niej klasyczne tenisówki, które doskonale podkreśla dziewczęca lekkość i delikatność. Sprawdzony ubiór dla dziewczynki to także popularne spodnie „rurki” połączone z bluzką posiadającą kolorowe nadruki. Taki strój docenią zwłaszcza dziewczynki, które lubią czuć się komfortowo. Pamiętajmy o tym, aby wybierać bluzki wykonane z naturalnego i oddychającego materiału.

Moda szkolna, czyli w co ubrać dziecko do szkoły?

W co najlepiej ubrać chłopczyka do szkoły?

Jeżeli chodzi o chłopców to w szkolną stylizacje idealnie wpisuje się następujący strój: podkoszulka z wzorem, wygodna bluza, dopasowane spodnie oraz kolorowe tenisówki. Barwne buty potrafią nadać całej stylizacji delikatnego kontrastu. Ciekawym pomysłem może być także chłopięca bluza z nadrukiem z ulubionej gry. Warto również zakupić swojemu synowi jakieś modne akcesoria np. zegarek lub pasek, ponieważ chłopcy w tym wieku bardzo cenią sobie takie rzeczy. Zegarek w radosnych, neonowych kolorach to świetny dodatek, który akceptowalny jest w większości szkół.

Kapując ubrania do szkoły pamiętajmy o tym, że mogą się one bardzo szybko zniszczyć, ponieważ dzieci w tym wieku uwielbiają być w ciągłym ruch. Bieganie na korytarzu i gra w piłkę to czynności, które w łatwy sposób mogą przyczynić się do tego, że nawet w nowych ubraniach powstaną dziury i zabrudzenia. Warto pamiętać jeszcze o jednej ważnej rzeczy, a mianowicie o tym, że szkoła to nie jest odpowiednie miejsce do tego by prześcigać się w tym, kto ma lepsze, droższe i modniejsze ubrania.