Body dla dziecka
Moda Dziecięca

Body dla dziecka

Osoby, które po raz pierwszy zostają rodzicami, zastanawiają się, czy podołają temu zadaniu. Opieka nad noworodkiem nie jest łatwe, ale jak najbardziej możliwe. Jedną z kwestii jest odpowiedni dobór ubranek dla małej pociechy. Niesłabnącą popularnością cieszą się body, które są bardzo wygodne.

Body dla dziecka

Czym jest body?

Dziecięce body występują w wielu krojach, rozmiarach i kolorach. Mają ponadto zróżnicowane metody zapinania, które zatem wybrać? O tym, że body jest obowiązkową częścią garderoby każdego dziecka, nie ma sensu dyskutować. Zabiera się je już w drodze do szpitala, tuż przed porodem. Ubranko jest przede wszystkim wygodne, uniwersalne oraz łatwo się je zakłada. Dodatkowo nie krępuje ruchów dziecku, nie podrażnia skóry i nie podwija się. Ubranko wkłada się przez głowę, na gołe ciało. Jest to rodzaj dziecięcej bielizny. Przyjmuje postać nieco dłuższej koszulki, zapinanej w kroku. Tym samym brzuszek i plecy dziecka są zasłonięte, nie ulegną wyziębieniu. Dodatkowo stanowi wygodę dla rodzica, który nie musi przy zmianie pampersa zdejmować całego ubrania.

Jak wybrać odpowiedni rodzaj body?

Klasyfikacja body zakłada podział ze względu na długość rękawa. W ten sposób wyróżnia się body niemowlęce z krótkim rękawkiem, z długim oraz bez rękawków, czyli na ramiączkach. Najlepiej zaopatrzyć się w każdy rodzaj i sprawdzić, które najlepiej odpowiada dziecku. Znaczenie ma również temperatura otoczenia i panująca pora roku. Zaopatrzenie szafy w body jest niemal konieczne, każdy rodzic powinien się o tym przekonać. W pierwszych tygodniach życia dziecka najlepiej sprawdzi się body kopertowe lub klapą. Zwłaszcza jeżeli jest to pierwsze dziecko i rodzic obawia się nieświadomego wyrządzenia krzywdy podczas ubierania. Dwa wspomniane rodzaje ubranka można założyć bez potrzeby współpracy ze strony maluszka. Należy wybierać produkty bawełniane, aby dziecko się nie pociło i nie miało podrażnień na skórze. O wiele łatwiej jest z wyborem body dla starszego dziecka, które znacznie lepiej współpracuje przy ubieraniu, ponadto przydatne jest zdobyte doświadczenie.