Co muszę wiedzieć zanim zdecyduję się na dredy?
Włosy

Co muszę wiedzieć zanim zdecyduję się na dredy?

Dredy to rodzaj włosów często charakterystyczny dla stylu reggae. Jest to moda, która dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Inspiracjami są najczęściej osoby znane, które prezentują tego rodzaju uczesanie. Jest kilka istotnych kwestii, które trzeba wiedzieć zanim padnie decyzja o ich zrobieniu. Oto kilka z nich.

Warunki związane z włosami

Do zrobienia dredów, włosy muszą mieć minimalną długość 8-10 cm. W przypadku zdecydowania się na doczepy to długość włosów powinna wynosić 6-8 cm. Nie ma znaczenia czy włosy są cienkie czy grube, z każdego rodzaju włosów jest możliwe ich wykonanie. Rodzaj włosów powiązany jest z dobrem grubości dredów i podziale głowy. W sytuacji cienkich włosów dobiera się większą grubość dreda, tak by na głowie było ich więcej.

Co muszę wiedzieć zanim zdecyduję się na dredy?

Czynności podejmowane przed zrobieniem dredów

Przed wykonaniem dredów trzeba umyć głowę 2 dni wcześniej. Nie należy myć głowy w tym samym dniu, w którym ma się odbyć dredowanie. Nie zaleca się nakładania wówczas żadnych odżywek czy też szamponów 2w1, ponieważ po ich użyciu włosy stają się śliskie i trudniej ulegają tapirowaniu. Najkorzystniej wybrać taki szampon, który powodować będzie kołtunienie włosów. Efekt taki uzyska się po szamponie do włosów przetłuszczających się czy ziołowym. Podobne rezultat otrzyma się po umyciu głowy szarym mydłem. Pomocne może okazać się również przesuszenie włosów suszarką.

Osoby, które chcą zmienić kolor włosów powinny dokonać tego przed zrobieniem dredów. Dzięki temu koloryzacja będzie łatwiejsza, a dredowanie nie zaszkodzi w żaden sposób włosom farbowanym. Po zrobieniu dredów nie należy myć głowy przez dwa tygodnie, stąd nie zalecane jest farbowanie w tym okresie. Trzeba wiedzieć, że dredy ciężko się farbuje, wymagają znacznie więcej farby i starannego jej rozprowadzenia.

Robienie crusta

Osoby zainteresowane crustem na swojej głowy powinny najpierw zrobić dredy, a następnie obciąć włosy. Osoby zajmujące się robieniem dredów dokładnie wiedzą ile włosów zostawić, by crust wyszedł odpowiedni. Fryzjerzy często nie posiadają takiej wiedzy.