Fasony skarpetek dla mężczyzn - kolorowe czy tradycyjne?
Moda Męska

Fasony skarpetek dla mężczyzn - kolorowe czy tradycyjne?

Jakie skarpetki dla mężczyzny?

Przysłowie mówiące, że diabeł tkwi w szczegółach jest od wielu lat jak najbardziej aktualne, najczęściej dotyczy to oczywiście ubioru, zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn, jednym z elementów, którego dotyczy są skarpetki, które powinny być w odpowiedni sposób dobrane w wielu powiązanych ze sobą aspektach. Bardzo modne od jakiegoś już czasu są kolorowe skarpetki męskie, jednak zanim zapadnie decyzja, warto zapoznać się z dwiema ważnymi zasadami w kwestii doboru tej części codziennej garderoby. Generalnie kolorowe skarpetki męskie będą pasowały do niemal każdej okazji, jednak dość często pojawia się ten sam dylemat, czy stosownie jest zestawić kolorowe skarpetki męskie z garniturem w ciemnym, stonowanym kolorze i eleganckim obuwiem? Jeżeli dodatkiem do takiego stroju jest krawat w odważne, kolorowe wzory, to nic nie stoi na przeszkodzie, by dobrać do niego właśnie kolorowe skarpetki męskie, takie rozwiązanie będzie jednocześnie kontrastem dla ciemnego garnituru i spójnym uzupełnieniem dla odważnego krawata.

Zalety kolorowych skarpetek dla mężczyzn

Wybór skarpetek w klasycznym, czarnym kolorze to już przeżytek, czerń przestała być modna już jakiś czas temu, dlatego obecnie prym wiodą kolorowe skarpetki męskie, które wybierają coraz częściej osoby znane z filmów, seriali, czy koncertów. Odrobina szaleństwa i oryginalności w postaci kolorowych skarpetek nikomu jeszcze nie zaszkodziła, dlatego warto na nie postawić, oczywiście pod warunkiem, że ewentualne kontrasty choć w najmniejszym stopniu są zgodne z codziennym stylem. Zasadą, która powinna być przestrzegana, również w kontekście kolorowych skarpetek męskich jest dopasowanie grubości, gramatury do reszty części garderoby, niewskazane jest bowiem zestawienie grubych skarpetek z eleganckim garniturem, ponieważ efekt końcowy nie będzie najlepszy. Ponadto, nawet kolorowe skarpetki męskie powinny mieć właściwą długość, zgodnie z niepisaną zasadą, powinny sięgać co najmniej do połowy łydki, jej część powinna pozostać odkryta, a jest to szczególnie ważne w pozycji siedzącej.

Fasony skarpetek dla mężczyzn - kolorowe czy tradycyjne?

Jakie skarpetki w sezonie letnim?

W letnich porach roku, Panowie stawiają na lekkie i przewiewne obuwie, by zapobiegać poceniu stóp, kluczem do sukcesu są w takich przypadkach kolorowe skarpetki męskie, których nie widać, ponieważ są na tyle krótkie, że zakrywają wyłącznie podeszwę. W niektórych stylizacjach, uzasadniony staje się brak widocznych skarpetek, jest tak w przypadku krótkich spodenek, do których mile widziane są gołe stopy w mokasynach, obuwiu sportowym, lub klapkach, skarpetki w takim przypadku psują całkowicie ogólny efekt letniej stylizacji. Ciekawym rozwiązaniem i alternatywą dla nudnych dodatków są kolorowe skarpetki męskie w paski, prążki, czy figury geometryczne, które skutecznie wprowadzą nieco nonszalancji do każdej, nawet biznesowej stylizacji. Pomysłem godnym rozważenia są również modele skarpetek męskich o przeróżnych tłoczeniach, nawet te w jednokolorowych odsłonach mogą wzbudzić zainteresowanie otoczenia.