Jak uatrakcyjnić męski ubiór?
Moda Męska

Jak uatrakcyjnić męski ubiór?

Dodatki w modzie męskiej

Każdy ubiór powinien być dobrany do okazji, całkiem inaczej należy się ubrać na spotkanie ze znajomymi, a jeszcze w inny sposób na spotkanie biznesowe lub do pracy. Jednak w każdym przypadku kluczem do sukcesu jest właściwe uzupełnienie całkowitego stroju o modne dodatki, czyli szal, krawat, pasek, czy poszetkę. Moda prezentowana na wybiegach sugeruje, że najbardziej modne są szale w jednolitych kolorach, na których kontrastem są poziome pasy lub kratka w odróżniających się kolorach. Jeżeli chodzi o materiał, szale powinny być wykonane z najwyższej jakości tkanin, takich jak choćby len poddawany specjalistycznym zabiegom, dzięki którym może być barwiony na różne kolory.

Na jakie okazje wybrać krawat?

Jednym z wyznaczników mody męskiej od wielu lat są odpowiednie dopasowane krawaty, które sprawdzają się zarówno na spotkania biznesowe, jak i te mniej formalne. Zasadniczo, powinien mieć szerokość do maksymalnie 6,5 cm w wersjach codziennych, natomiast ten przeznaczony formalne spotkania powinien być szerszy o około centymetr. Najbardziej modne są krawaty z jedwabiu, które charakteryzują się połyskliwą powierzchnią. Co do wzorów, paski, kwadraty, romby i inne zdobienia nigdy nie wyszły z mody, cały czas zajmują w modzie męskiej istotne miejsce. Panowie jednak czasami decydują się na jednokolorowe, gładkie propozycje w zakresie krawatów, wszystko tak naprawdę jest uzależnione od osobistych preferencji i gustu.

Jak uatrakcyjnić męski ubiór?

Poszetki i paski jako symbole męskiej elegancji

Niezależnie od preferowanego stylu – oficjalnego, lub bardziej casualowego – ciekawym dodatkiem są poszetki, które nieco wystają z kieszeni marynarki męskiej. W przypadku poszetek, ponownie najbardziej popularne są te z lnu oraz jedwabiu. Charakteryzują się nie tylko elegancją, ale są również synonimem klasyki w modzie męskiej. Natomiast w przypadku pasków, najlepsze i najbardziej designerskie są te wykonane z zamszu, występują w różnych kolorach, dlatego można zastosować kontrast lub wręcz przeciwnie – dobrać pasek do kolorystyki pozostałych elementów ubioru.