Wybieramy odpowiedni garnitur i dodatki na studniówkę
Moda Męska

Wybieramy odpowiedni garnitur i dodatki na studniówkę

 

Studniówka 2019 zbliża się wielkimi krokami. Wybór odpowiedniego stroju na to wydarzenie to nie tylko domena kobiet – także panowie powinni bowiem poświęcić nieco uwagi swojemu strojowi. Bal studniówkowy to elegancka zabawa, na której nie wpada pojawić się w innym stroju niż w garniturze. Jak prawidłowo wybrać garnitur i dodatki do niego, aby całość pasowała zarówno do okazji, jaki i do naszej sylwetki? O tym powiemy poniżej!

Odpowiedni kolor garnituru na studniówkę

Na bal studniówkowy należy wybrać garnitur wieczorowy. Jest to gładki garnitur w kolorze czarnym, grafitowym lub granatowym. Inne kolory należy wykluczyć, gdyż zwyczajnie nie nadają się na tę okazję. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku garniturów we wzory, które zarezerwowane są na mniej formalne uroczystości.

Najbardziej elegancki jest garnitur w kolorze czarnym, jednak nie nadaje się on do zakładania w ciągu dnia. Jeśli więc zależy nam na tym, aby garnitur posłużył na więcej niż jedną okazję, warto postawić na elegancki granat. Taki strój będzie bowiem odpowiedni także do założenia na maturę, rozmowę kwalifikacyjną, ślub czy inne uroczystości rodzinne. Warto również pamiętać, że im ciemniejszy będzie kolor garnituru, tym będzie on miał bardziej elegancki charakter.

Jak dopasować rozmiar garnituru do naszej sylwetki?

Zdecydowana większość mężczyzn nosi garnitur w zbyt dużym rozmiarze. Marynarka od garnituru powinna posiadać odpowiednią długość oraz obszerność. Jeśli chodzi o jej długość, powinna się ona kończyć na poziomie stawu kciuka opuszczonej wzdłuż tułowia ręki. Szerokość marynarki najprościej dopasować natomiast na podstawie testu wirtualnego guzika.

W celu jego wykonania rozpinamy guzik i ściągamy poły marynarki tak, aby nas dokładnie opinała. Zaznaczamy palcem miejsce, w którym znalazłby się guzik w takim położeniu, rozchylamy poły marynarki i sprawdzamy odległość wirtualnego guzika od położenia tego rzeczywistego. Powinna się ona mieścić w granicach 2-3 cm.

Bardzo istotne jest także dopasowanie długości spodni od garnituru. Stojąc w pozycji wyprostowanej nasze spodnie powinny bowiem tworzyć jednolitą linię, bez żadnych fałd i załamań. Warto także pamiętać, że im węższe spodnie wybierzemy, tym ich długość powinna być krótsza. Prawidłowa długość spodni powinna sięgać do górnej krawędzi cholewki buta, ale w żadnym wypadku się na nim nie opierać.

Wybieramy odpowiedni garnitur i dodatki na studniówkę

Koszula na studniówkę – tylko biała!

Koszula, którą założymy do garnituru na studniówkę powinna być tylko i wyłącznie biała. Jest to bowiem ponadczasowy symbol męskiej elegancji i dobrego gustu. Koszula powinna być dobrze dopasowana do sylwetki, osoby szczupłe powinny więc postawić na krój lekko zwężany, czyli slim fit lub tailored. Prawidłowo dobrana koszula powinna dobrze przylegać do torsu, ale go nie opinać. Guziki muszą znajdować się zawsze w linii prostej i nie rozchodzić się podczas stania i siedzenia.

Muszka czy krawat? Co założyć do garnituru na studniówkę?

Na bal studniówkowy doskonale nadaje się zarówno elegancki krawat, jak i klasyczna muszka. Przy ich wyborze warto jednak kierować się jedną, prostą zasadą – zarówno krawat, jak i muszka powinny być zachowane w ciemnej, stonowanej kolorystyce. Najlepszym wyborem na studniówkę będą więc jednolite granatowe dodatki lub muszka i krawat z delikatnym, dyskretnym wzorem. Panowie, którzy chcą nieco urozmaicić swój strój, mogą także wybrać dodatki w kolorze bordowym lub ciemnozielonym.

Kupując krawat i muszkę warto postawić na wysokiej jakości dodatki wykonane ze szlachetnego materiału, np. z jedwabiu. Ma on delikatny połysk, który nada całej stylizacji elegancji i szyku. Unikajmy natomiast sztucznych tkanin oraz muszek i krawatów wykonanych z dzianiny, które zdecydowanie nie nadają się do założenia na eleganckie okazje.