Naturalne czy sztuczne? Jakie futro kupić?
Moda Damska

Naturalne czy sztuczne? Jakie futro kupić?

Futra naturalne są synonimem luksusu i elegancji oraz marzeniem wielu kobiet. Konkurują z nimi jednak dużo tańsze, ale także mniej efektowne futra syntetyczne, które z różnym skutkiem próbują naśladować wygląd oraz walory swoich naturalnych odpowiedników. Wiele kobiet zastanawia się, w które z nich bardziej opłaca się zainwestować – w futra naturalne czy syntetyczne? Sprawdźmy, jakie są zalety i wady obu tych rozwiązań.

Łatwość w czyszczeniu oraz kwestie praktyczne – futra syntetyczne i ich zalety

Alternatywą dla naturalnych futer są ich syntetyczne odpowiedniki. Poznać je można po strukturze i fakturze włosia, które jest bardziej szorstkie oraz rzadsze niż to posiadane przez futra naturalne. Okrycia wierzchnie wykonane z syntetycznego włosia posiadają jednak swoje zalety, które warto poznać, aby dokonać najlepszego wyboru. Przede wszystkim syntetyczne futra nie wywołują reakcji alergicznych, będą więc dobrym wyborem dla osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą nosić odzieży wykonanej z naturalnego włosia.

Przymierzając sztuczne futro w sklepie wiele kobiet zwraca także uwagę, że jest ono lżejsze w noszeniu, co może mieć znaczenie w przypadku szczupłych i filigranowych kobiet, które preferują lekkie okrycia wierzchnie. Futro syntetyczne jest także znacznie łatwiejsze w konserwacji, gdyż nie wymaga profesjonalnego czyszczenia ani pielęgnowania jego włosia w odpowiedni sposób. Futra sztuczne to także doskonała alternatywa dla futer naturalnych dla kobiet, które z przyczyn ideologicznych nie chcą decydować się na zakup okrycia z naturalnego włosia.

Naturalne czy sztuczne? Jakie futro kupić?

Miękkość i luksus, czyli futra naturalne i ich walory

Oglądając naturalne futro w sklepie większość kobiet jest zachwyconych nie tylko jego atrakcyjnym wyglądem, ale także niesamowitą miękkością włosia oraz oferowanym przez okrycie ciepłem. Futra naturalne nie mają sobie równych, jeśli chodzi o strukturę oraz właściwości zdrowotne. Włosie jest niezwykle miękkie i przyjemne w dotyku, a wykonane z niego okrycie doskonale sprawdza się na nawet największe mrozy oferując swojej właścicielce ciepło oraz wysoką ochronę przed chłodnym powietrzem.

Dużym atutem futer oferowanych przez renomowanych producentów jest także wysoka jakość ich wykonania. Futro w sklepie online lub stacjonarnym butiku może kosztować od tysiąca do nawet kilkunastu tysięcy złotych a wraz z jego wysoką ceną w parze idzie także najlepsza precyzja oraz jakość wykonania, o którą trudno w przypadku znacznie tańszych wyrobów produkowanych na masową skalę. Każde futro naturalne jest inne i unikalne, przez co pozwala swojej właścicielce wyróżnić się z tłumu oraz podkreślić swój indywidualny styl.

Mówiąc o cenie futer nie sposób także nie podkreślić jednego istotnego faktu – naturalne futro sklep oferuje w dość wysokich cenach, ale w parze z nimi idzie także dużo lepsza trwałość. Inwestując w ich zakup i przestrzegając właściwych zasad użytkowania oraz konserwacji okrycia możemy mieć pewność, że posłuży nam ono przez wiele lat. Najlepszej jakości futra, które były właściwie traktowane i czyszczone przez cały okres ich użytkowania, mogą być także przekazywane z pokolenia na pokolenie, o czym trudno pomarzyć w przypadku ich syntetycznych odpowiedników.