Kobiecość, seksapil i elegancja, czyli sukienki ołówkowe
Moda Damska

Kobiecość, seksapil i elegancja, czyli sukienki ołówkowe

Ten fason podkreśla kobiece kształty i sprawia, że wyglądamy seksownie (ale nie wulgarnie) i z klasą. Sukienki ołówkowe charakteryzują się przede wszystkim tym, że ich dolna część jest dosyć obcisła. Taki zabieg pozwala na uwydatnienie naszej talii i krągłych bioder. Górna część kreacji może natomiast występować w różnych wariantach - być zarówno obcisła lub stanowić kontrast dla dolnego fragmentu i mieć luźniejszy fason. Kobiety chętnie sięgają po sukienki ołówkowe zarówno na okazje typu randka, jak i bardziej formalne wydarzenia, np. spotkanie biznesowe. Często o charakterze wydarzenia świadczą dodatki dobrane do kreacji, dlatego warto dowiedzieć się nieco o tym, jak je łączyć z sukienkami ołówkowymi - nasza redakcja ma dla Ciebie kilka złotych rad. Z poniższego artykułu dowiesz się również o tym, jakie typy figury wyglądają najlepiej w sukienkach ołówkowych, a jakie muszą poświęcić nieco więcej czasu na znalezienie tej odpowiedniej.

 

Do jakiej figury pasują sukienki ołówkowe?

W przypadku kobiet o figurze klepsydry sukienki ołówkowe są strzałem w dziesiątkę, ponieważ idealnie podkreślają jej wszystkie mocne strony. Wybierając się na randkę czy imprezę można śmiało postawić na kreację, która opina zarówno dolną, jak i górną część naszego ciała. W przypadku szerszych bioder warto zadbać jedynie o to, żeby wyraźnie podkreślić wcięcie w talii, np. poprzez użycie paska. Panie o figurze odwróconego trójkąta, czyli z szerszymi ramionami i wąskimi biodrami również mogą sięgać po sukienki ołówkowe i wyglądać w nich kobieco. Tutaj należy zrezygnować z bardzo ozdobnej góry - zalecamy wybór sukienek, które mają prostą, gładką górę (bez falbanek i dodatków), a ciekawy, wzorzysty dół, który optycznie nieco poszerzy biodra. Często polecanym fasonem są w tym przypadku sukienki ołówkowe z baskinką. Można zetknąć się z przekonaniem, że z sukienek o fasonie ołówkowym powinny zrezygnować kobiety o figurze kolumny. Jest to jednak mit, który łatwo obalić. Taki typ sylwetki wymaga nieco więcej wysiłku przy wyborze odpowiedniej kreacji, jednak wystarczy przestrzegać kilku zasad, a stylizacje, w których dominują sukienki ołówkowe mogą być Twoje! Po pierwsze, wizualnie dodać krągłości może dodatkowy materiał, np. w postaci baskinki, która została wcześniej wspomniana przy figurze odwróconego trójkąta. Po drugie, powinnyśmy zwracać uwagę na materiał, z którego wykonana jest kreacja. Paniom o figurze kolumny bardziej będą pasować sukienki składające się z nieco grubszego materiału, jak np. modny w tym sezonie tweed.

 

 Kobiecość, seksapil i elegancja, czyli sukienki ołówkowe

 

Sukienki ołówkowe i dodatki - jak stworzyć stylizację idealną?

Najczęściej wybieranym dodatkiem w przypadku tego typu sukienek jest wspomniany już wyżej pasek. Podkreśla on jeszcze bardziej to, co jest jednym z najważniejszych elementów ołówkowych fasonów, czyli talię. Odpowiedni kontrast między wcięciem w pasie a szerokością bioder i biustu to coś, do czego dążą właścicielki sukienek ołówkowych. Innym dodatkiem, o którym warto pamiętać jest biżuteria. Jeśli nasza kreacja posiada zabudowany dekolt można pokusić się o efektowny naszyjnik, który będzie idealnym uzupełnieniem prostej stylizacji. Natomiast gdy sukienka posiada głęboki dekolt do wyboru mamy dwie opcje: albo postawić na delikatny, krótki wisiorek albo na szyję nie dawać nic i zamiast tego wybrać ozdobne, większe kolczyki.