Jak zacząć przygodę z hybrydą?
Uroda

Jak zacząć przygodę z hybrydą?

Manicure hybrydowy to rozwiązanie idealne dla kobiet, którym będzie zależeć na idealnym wyglądzie paznokci, ale nie będą chcieli wykonywać codziennie pielęgnacji. Jest to połączenie zwykłego lakieru do paznokci z lakierem żelowym. Nakładanie będzie bardzo proste. Jednak to co trzeba zrobić to utrwalenie każdej kolejnej warstwy przez użycie specjalnej lampy. Dzięki temu manicure z łatwością wytrzyma kilkanaście dni bez innych zabiegów i poprawek. Powtórzenie będzie wynikiem odrostu paznokci.

Lampa

Oczywiście podstawą do wykonania manicure będzie zawsze lampa. To właśnie w niej będzie utrwalany nałożony lakier. Najtańsze rozwiązanie to klasyczne lampy UV. Musimy zawsze wybrać lampę z odpowiednią mocą. Zbyt słaba będzie doprowadzać do tego, że utwardzanie będzie zbyt długo trwało. Na początek dobrym rozwiązaniem będzie lampa z mocą 36 W. Pozwala ona na w miarę szybkie i trwałe wykonanie manicure bez konieczności bardzo długiego trzymania rak pod lampą. Osoba początkująca może się również zdecydować na lampy LED, które mają podobna moc. Zaletą będzie to, że dodatkowo skrócą czas jaki będzie potrzebny do utrwalenia warstw lakieru. Nie trzeba będzie również wymieniać spalonych żarówek co problematyczne będzie dla osób, które nie posiadają stosownego doświadczenia. Trzeba również pamiętać, by wybrać lampy nieco większe z dnem i zabudowanymi ścianami. Pozwolą one umieścić wewnątrz całą dłoń bez utrwalania dodatkowe na kciukach

Lakiery do manicure hybrydowego

Kolorowe lakiery to niezbędny element, który pozwoli na wykonanie tego manicure. Trzeba jednak pamiętać, by zdecydować się na marki, które mają nieco dłuższą tradycję i proponują dobre jakościowo lakiery. To nieco droższe produkty, ale mamy gwarancję, że trwałość manicure będzie świetna. Tańsze odpowiedniki mogą nie mieć takiej jakości, a co za tym idzie będą szybciej się odpryskiwać. Na początek warto wyposażyć się w lakiery, które najczęściej będzie się nosić co będzie pozwalać na oswojenie się z techniką manicure. Na zwariowane kolory oraz eksperymenty jeszcze przyjdzie czas. Poza kolorowym lakierem będzie też trzeba mieć dwa dodatkowe kosmetyki. Lakier bazowy jest to emalia, która nakładana jest bezpośrednio na płytkę paznokcia. Ma ona chronić paznokcie i przedłużyć trwałość wykonanego manicure. Cienka warstwa bazy nakładana jest na paznokieć i potem utrwalana pod lampa. Po nałożeniu jednaj albo dwóch warstw kolorowych całość pokrywa się lakierem nawierzchniowym a więc tak zwanym top coatem. Nadaje on blasku oraz większy trwałość manicure. Trzeba pamiętać, by w tym przypadku także wybierać produkty jakościowo dobre, od sprawdzonych marek.

Jak zacząć przygodę z hybrydą?

Akcesoria do manicure hybrydowego

Aby odpowiednio wykonać manicure hybrydowy trzeba także mieć dodatkowe akcesoria. Przede wszystkim będą to patyczki do odsuwania skórek, dzięki którym odsłonić można płytkę paznokcia. Kolejny krok to jej matowienie do czego stosuje się blok polerski. Przydatne będą także waciki bezpyłowe, które nie pozostawiają na paznokciach drobinek, które mogą odznaczać się pod lakierami. Do przemywania płytki wykorzystuje się cleaner, który poprawi blask lakieru.

Przygotowując wyposażenie warto także mieć specjalny zestaw do usuwania hybrydy ponieważ nie będzie można tego robić jedynie zwykłym zmywaczem. Na początek należy matowić wierzchnia warstwę pilniczkiem. Następnie nakłada się na paznokieć wacik, który będzie nasączony acetonem. Po kilku minutach już można usuwać hybrydę metalowym albo drewnianym patyczkiem bądź specjalnym kopytkiem. To bardzo ważne, by w ten sposób ją usuwać, ponieważ dzięki temu nie zniszczy się płytki paznokcia w trakcie usuwania manicure i jednocześnie będzie ona przygotowana dobrze do kolejnego zabiegu. Wszelkie akcesoria, które do wykonania hybrydy są potrzebne nie będą trudno dostępne, bez większych problemów będzie można je kupić. Oczywiście te produkty także będzie można wybierać pod kątem własnych indywidualnych potrzeb i preferencji zwracając uwagę na koszty jakie będą się z tym wiązały.