Co powinno się znaleźć w szafie eleganckiego mężczyzny?
Moda Męska

Co powinno się znaleźć w szafie eleganckiego mężczyzny?

Panowie w szczególny sposób muszą dbać o zawartość swojej szafy. Zwykle nie wybierają się na zakupy tak często, jak kobiety, a przecież wcale nie oznacza to, że lubią nosić się niemodnie i mało atrakcyjnie. Idealnym rozwiązaniem wydają się w takim przypadku tak zwane klasyki, warto więc zadać sobie pytanie o to, jakie przykłady odzieży powinny znaleźć się w każdej męskiej szafie, aby można było pozytywnie zaskakiwać swoim stylem. 

Spodnie i buty

Na pierwszy plan wysuwają się dżinsy i już na wstępie wypada podkreślić, że nie powinny być one dowolnymi modelami. Najciekawszą opcją wydają się klasyczne levisy. Model 510 jest w tym kontekście szczególnie interesujący, a jego licząca ponad 140 lat historia to mocny argument przemawiający za tym, aby go docenić. Oczywiście, przez ten czas spodnie zmieniały się. Pojawiały się zarówno nowe kolory, jak i innowacje w samych tkaninach, sam krój pozostał jednak niezmienny. Jeśli zależy nam na rozwiązaniu uniwersalnym, najlepiej postawić na czarne spodnie, choć dobrze sprawdzi się także ciemny dżins. Spodnie takie można nosić na co dzień, pasują jednak także na większe wyjścia, o ile te ostatnie nie mają bardzo formalnego charakteru. Także sztyblety powinny mieć swoje miejsce w każdej męskiej szafie, nie ma bowiem chyba butów bardziej stylowych. Co ważne, pasują one nie tylko do eleganckich spodni, ale również do dżinsów. Sprawdzają się w każdych okolicznościach i budzą pozytywne skojarzenia. Także chinosy niezmiennie cieszą się wśród panów popularnością. I je warto włożyć do męskiej szafy, trudno bowiem uznać, że garderoba jest skompletowana, jeśli brakuje w niej eleganckich spodni. Chinosy można nosić w połączeniu z błękitnymi i białymi polówkami, sprawdzają się przy tym jako uzupełnienie mokasynów. Jeśli chodzi o ich kolor, najbardziej uniwersalny wydaje się granat. Oczywiście, nie oznacza to, że nie można postawić także na odcienie bardziej oryginalne zwłaszcza, że ich wybór jest naprawdę duży.

Koszula i t-shirt

Jeśli mówimy o rozwiązaniach klasycznych, jednym z pierwszych skojarzeń niezmiennie jest to, które dotyczy białej koszuli. Ta jest idealna do pracy, gdzie znakomicie pasuje do sztybletów i czarnych spodni. Co ciekawe, pasuje ona także do codziennych stylizacji, nic nie stoi bowiem na przeszkodzie temu, aby nosić ją z podwiniętymi rękawami, w towarzystwie dżinsów oraz trampek. Co powinno się znaleźć w szafie eleganckiego mężczyzny? Idealnie pasują do niej również skórzane rzemyki i bransolety. Taki zestaw może pomóc w zdobyciu serca kobiety, panie mają bowiem słabość do mężczyzn, którzy stylem ubrania podkreślają charakter. Nie można też mówić o szafie dobrze wyposażonej, jeśli nie można w niej znaleźć zestawu T-shirtów w różnych kolorach. Tu najlepiej również stawiać na uniwersalność, a więc na biel, czerń i różne odcienie szarości. Im więcej tego rodzaju bluzek mamy w szafie, tym lepiej, pozwalają one bowiem na komponowanie różnorodnych stylizacji. Co ciekawe, choć T-shirty kojarzą się nam z codziennym strojem, należy dostrzec i tego, że coraz więcej miejsca znajduje się dla nich także w formalnych stylizacjach, które do tej pory były zarezerwowane przede wszystkim dla koszul.

Kurtka skórzana i dodatki

W męskiej szafie musi się też znaleźć przynajmniej jedna ramoneska. To wierzchnie okrycie sprawdza się znakomicie w towarzystwie białej koszuli oraz czarnych spodni. Można na nią liczyć także w sytuacjach bardziej formalnych, a ponieważ jej noszenie nie jest aż tak oczywiste, ramoneska doda takiej stylizacji nieco charakteru. W męskiej szafie zawsze będzie też miejsce na dodatki, nawet najlepsze stylizacje wypadają bowiem bez nich blado. Warto zatem zainwestować w skórzany pasek, ten bowiem pasuje znakomicie nie tylko do dżinsów, ale i do czarnych spodni. Jeśli lubimy chodzić w chinosach, warto pomyśleć także o pasku plecionym. Pomimo doby smartfonów, elegancki mężczyzna nie może zapominać o zegarku. Ten powinien znajdować się na bransoletce lub skórzanym pasku, jeśli zaś chcemy uchodzić za mężczyznę znającego się na modzie, koniecznie należy postawić na jeden z modeli z tarczą. Modele wykonane z plastiku mają sens jedynie podczas nieformalnych wyjść. W oficjalnych sytuacjach należy pamiętać o tym, że zegarek podkreśla zarówno męską klasę, jak i pozycję.