Różowy odcień lata
Włosy

Różowy odcień lata

Wielkim hitem zeszłego roku był róż na włosach. Przez zimowe miesiące w oczywisty sposób moda ta trochę się schowała, ale z nadejściem ciepłych miesięcy tak projektanci mody i styliści, jak i zwykłe kobiety na ulicach, wszyscy przypomnieli sobie o tym wyjątkowo przyjemnym trendzie. Jak sobie coś takiego zafundować? To wcale nie jest trudne, a co najważniejsze nie jest też drogie.

Róż we włosach

Różowy kolor włosów, w wersji najczęściej raczej light niż hardcore, popularny jest przemożnie wśród wszelkiej maści celebry tek internetowych i wśród wielu młodszych gwiazd srebrnego ekranu. Ciepły lub chłodny róż ułożony w pasemka powoli powszednieje, co nie oznacza, że już nie warto po niego sięgać. Wręcz przeciwnie, ponieważ pozbyliśmy się w dużej mierze odium szoku i skandalu, a pozostały tylko wszystkie przyjemne wrażenia estetyczne.

Zabawa z różowymi włosami nie musi od razu oznaczać konieczności malowania całych włosów.

Różowy odcień lata

W zupełności wystarczy zrobienie niebieskich pasemek, dzięki którym możliwe będzie wyraźne rozjaśnienie twarzy i w ogóle wypróbowanie, czy taki zabieg jest czymś dla nas. Na pierwszy ogień zawsze najlepiej jest skorzystać z malowania za pomocą bibuły, ponieważ jest to sposób najdelikatniejszy i pozwalający najszybciej zmyć włosy. Trzeba mieć jednak na uwadze to, że efekty skorzystania z farby mogą być trochę inne.

Trzy drogi do sukcesu

Różowe pasemka można uzyskać za pomocą tonera, farby lub lakieru. Do tego oczywiście dochodzi wiele różnych opcji koloryzacji, za pomocą których kolor na włosach będzie się utrzymywał stosunkowo krótko.

Krótkoterminowe rozwiązania zazwyczaj obejmują lakiery i tonery. Lakiery trzymają około jednego dnia, więc jest to idealna opcja na próbę. Dwutygodniowe lakiery oznaczają już większe zobowiązanie. Taki lakier utrzymuje się na włosach całkiem długo i pozwala na wykorzystanie co bardziej modnych odcieni, na przykład zmrożonego różu czy intensywnego fioletu. Oba rozwiązania uznawane są za bardzo gustowne i szykowne.

Farba z kolei pozwala na uzyskanie intensywniejszych efektów, które pozostają na stałe. Dzięki farbie można uzyskać najlepszy z możliwych efektów, ale trzeba mieć na uwadze, że jest ona dla włosów szkodliwa, więc osoby walczące z rozdwajaniem się końcówek i podobnymi kłopotami powinny raczej sobie darować.

Farbowanie w warunkach domowych

Domowe metody są bardzo skuteczne w przypadku blondynek, które mają po prostu lepszą podstawę do pracy. Brunetki, jeśli chcą uzyskać porządny efekt, powinny raczej zmienić swoje oczekiwania lub zacząć od skorzystania z rozjaśniacza. Niezależnie od punktu startu, włosy trzeba mocno natapirować poprzez specjalne szczotki. Szczotki dodawane są do farb, więc ich zdobycie nie stanowi problemu. Na odpowiednio przygotowane za ich pomocą włosy należy nanosić niewielka ilość farby i działać tak, by więcej farby znajdowało się tam, gdzie oczekujemy bardziej intensywnego efektu.

Z różem trzeba uważać, ponieważ jest to dodatek wciągający, którego nie da się łatwo zapomnieć.