Zasady wyboru sukni wieczorowej
Imprezy i Eventy

Zasady wyboru sukni wieczorowej

Współczesna moda prezentuje przeróżne możliwości w zakresie strojów wieczorowych na najważniejsze okazje w życiu każdego z nas. Suknie wieczorowe można zatem podzielić w oparciu o kilka kryteriów, pierwszym z nich jest niewątpliwie okazja, na którą ma być zakupiona kreacja.

Zasady wyboru sukni wieczorowej

Kluczem do pięknego wyglądu na balu, weselu, uroczystej gali, czy innego rodzaju przyjęciu jest wybór właściwego fasonu – powinien być przede wszystkim elegancki – zwłaszcza gdy wymaga tego oprawa przyjęcia. Niewskazane są jakiekolwiek nadmierne zdobienia, głębokie dekolty, obecność wielu brokatowych aplikacji, kryształków i tym podobnych. Warto postawić na zdrowy umiar, zamiast niepotrzebnie wyróżniać się z tłumu. Należy pamiętać, że proste i klasyczne suknie wieczorowe stanowią najlepszy wybór, nie ma wówczas ryzyka, że w przyszłym sezonie kreacja nagle stanie się niemodna. Koniecznym jest wykazanie się dobrym gustem i smakiem, jeżeli natomiast pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości, zawsze można zasięgnąć opinii u profesjonalistów. Biorąc sprawy w swoje ręce i kierując się pozyskiwanym przez lata doświadczeniem, udzielą oni kilku złotych rad, którymi warto się zawsze sugerować. Jedną z wielu reguł jest stosowny wybór tkaniny, dla podkreślenia ważnego wydarzenia może to być materiał lejący, nawet z połyskiem – wbrew pozorom nie psuje to ogólnego wrażenia i nie jest kiczowate. Drugim wyznacznikiem elegancji jest odpowiedni dobór koloru do okazji. Jeżeli Panie biorą udział w galach lub wybierają się na studniówkę, najlepszym kolorem sukni wieczorowej będzie granat, czerń lub grafit. Natomiast udając się na wesele – wręcz przeciwnie – sprawdzą się jasne kolory, na przykład beż, delikatny róż, ewentualnie elegancka czerwień. Oczywiście jest to uzależnione od gustu, karnacji i figury.

Zasady wyboru sukni wieczorowej

Długość sukni wieczorowej

Kolejnym aspektem związanym z wyborem idealnej sukni wieczorowej jest jej długość, oczywiście najbardziej eleganckie są modele długie, do kostek. Jednak nie każdy typ figury będzie się w niej dobrze prezentował, mając nieco szersze biodra nie powinno się stawiać na sukienkę  w fasonie syrenki. Ten model jest przeznaczony dla wysokich, szczupłych kobiet, najlepiej z wcięciem w talii i płaskim brzuchem, gdyż widoczne są wszystkie ewentualne mankamenty figury. Dla Pań o nieco bardziej obfitych kształtach poleca się sukienki do kolan, najlepiej, gdy suknia wieczorowa układa się w literkę „A”. W ten sposób ukrywa się części ciała, w których zgromadziło się za dużo tłuszczyku, całość prezentuje się wówczas stylowo i elegancko. Kluczową rolę odgrywają oczywiście dodatki w postaci torebki, kolczyków, naszyjnika, czy bransoletki, tutaj również sprawdza się zasada pod tytułem „im mniej, tym lepiej”. Na małe odstępstwo można sobie pozwolić wyłącznie w przypadku, gdy suknia jest bardzo skromna, nie ma żadnych aplikacji, cekinów i nie jest uszyta z bardzo lśniącego materiału. Wybierając dla siebie suknię wieczorową, najważniejszy jest oczywiście komfort, nawet najpiękniejsza i najdroższa kreacja nie gwarantuje dobrego samopoczucia.

Materiały przygotowane przy współracy z Studiem Ślubnym Evita - [LINK]suknia wieczorowa[/LINK] na każdą okazję.