Łatwe wzory na paznokcie krok po kroku
Uroda

Łatwe wzory na paznokcie krok po kroku

Z jednej strony łatwe, ale z drugiej bardzo kobiece i rzeczywiście fantazyjne wzory na paznokciach można samodzielnie stworzyć. Do tych najmodniejszych obecnie motywów musimy zaliczyć pióra, kwiaty. Do łask wraca również odwrócony french a więc manicure księżycowy.

Jeśli chcemy zrobić efektywny manicure z wzorkami to nie trzeba mieć wielkich umiejętności. Początkujące w tej pracy dziewczyny mogą mieć akcesoria do zdobienia paznokci, które pozwola na prace z lakierami, albo tez można wykorzystywać to co mamy pod reką w domu a więc między innymi wykałaczki, szpilki z okrągłą końcówką albo cienki pędzelek czy wsuwki do włosów bądź tez kredki. Łatwe wzory na paznokcie powstawać będą kilkanaście minut. Wystarczy mieć tylko dobry pomysł i do tego również pewną rękę. Nie wszystko będzie się od razu udawać, warto więc przed rozpoczęciem pracy mieć zmywacz bez acetonu i wacik, by ewentualnie nadmiar lakieru sprawnie wycierać. Do tych najprostszych wzorów zaliczają się kropki, kwiatki, psie łapki czy kratki. Można zrobić róże przez nałożenie dwóch kropelek lakieru na różnych barwach na siebie i wymieszanie emalii dwoma okrężnymi ruchami. Potem wystarczy dorysować listki i mamy świetną kompozycję. Na początek może się to wydawać dość trudne, ale wystarczy kilka razy spróbować zrobić sobie taki właśnie manicure i gdy będzie się już miało nieco wprawy to można oczekiwać, że wszystko będzie szło rzeczywiście świetnie, nie będzie stanowić dużego problemu. Okaże się, że wystarczy kilka chwil i ten doskonały wzór już będzie na paznokciach zauważalny, będzie można się cieszyć tym jaką estetykę udało się nam przygotować.

Malowanie paznokci we wzorki krok po kroku

Jeśli chce się zrobić trwały oraz ładny manicure poza kolorowymi lakierami będzie trzeba mieć także bazę, utwardzacz oraz top. Dobrze mieć także przygotowaną odpowiednio płytkę paznokcia, którą można spiłować papierowym pilniczkiem, odtłuścić zmywaczem i usunąć wrastające skórki. Przy wykonywaniu wzorów na paznokciach hybrydowych również warto mieć bazę. Takie łatwe wzory będzie można sobie wykonać również przez specjalne naklejki, które dostępne są w sklepach, gdzie oferowany jest szeroki wybór różnych akcesoriów do wykonywania manicure. Wystarczy jedynie postępować według określonych kroków, by wypracować sobie świetny efekt estetyczny.

Łatwe wzory na paznokcie krok po kroku

Na początek trzeba będzie wyciąć motywy z szablonu i naklejki wrzucić do naczynia z zimną wodą. Palcami oddzielamy każdą naklejkę od papieru. Delikatnie układamy naklejki z pomocą pęsety na paznokciach, które oczywiście wcześniej trzeba pomalować. Wszystko będzie można potem zabezpieczyć lakierem bezbarwnym albo topem. Robienie wzorów może być łatwiejsze również, gdy ktoś zdecyduje się na wykorzystywanie stempli, które kupić można w specjalnych zestawach, które mają specjalną płytkę z wytłoczonymi wzorami i motywami a także blaszkę do zbierania nadmiaru emalii. By wykonać manicure z ich użyciem należy postępować według następujących zasad:

Na początek będzie trzeba pomalować paznokcie wybranym kolorem lakieru. Tutaj najlepiej będzie nałożyć sobie dwie warstwy i następnie poczekać aż one dobrze będą wysychać. Następnie będzie można również nałożyć top coat. Płytkę wypełnia się kontrastującym kolorem lakieru, a zaraz potem przesuwa się po płytce blaszka. Mocno przyciskamy do płytki stempel i następnie sprawdzamy czy wzorek odbił się tam dokładnie. Jeśli wzór się odbił to można przenosić go na paznokieć, a jeśli nie to będzie można go dokładnie wyczyścić stosując wszystkie akcesoria, zmywacz i od nowa następnie wypełniać płytkę lakierem. Nakładamy kolejną warstwę topu a zabrudzenia usuwamy z pomocą niewielkiego pędzelka, który będzie nasączony zmywaczem. W taki stosunkowo prosty sposób przy małej wprawie będzie można stworzyć sobie doskonałe wzorki na paznokciach, które będą na pewno świetnie wyglądać. Nie trzeba mieć też wielkiej wprawy, by sobie z tym poradzić. Przeciętna osoba będzie mogła takie wzorki wykonać i szybko będzie miała w tym taką wprawę, że wszystko nie będzie zajmowało dużo czasu.