Jak zorganizować idealny bankiet?
Imprezy i Eventy

Jak zorganizować idealny bankiet?

Bankiety znów cieszą się dużą popularnością. Panuje na nich wspaniała atmosfera. Sprzyja nawiązywaniu kontaktów. Wiele osób nie wie jednak, jak się na nie ubrać. Zależy to od wielu różnych czynników: miejsca, formalności, pogody i osobistych preferencji. Nadal istnieją jednak pewne ogólne zasady. Warto się nimi kierować, jeśli chcesz wyglądać modnie, ładnie i elegancko. Dodatkowa trudność pojawia się wtedy, gdy masz zorganizować bankiet. Zobacz, na co warto zwrócić szczególną uwagę.

Budżet

Pilnowanie budżetu ma kluczowe znaczenie przy organizacji każdej imprezy. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym specjalistą od eventów, nowicjuszem w branży, czy po prostu planujesz wydarzenie dla swojej firmy, rodziny, czy przyjaciół, powinieneś przestrzegać kilku podstawowych zasad.

Zwróć uwagę na następujące kwestie:

  • miejsce,
  • catering i napoje,
  • atrakcje dla gości,
  • transport gości,
  • dekoracja,
  • wsparcie podczas przyjęcia,
  • system rezerwacji,
  • ubezpieczenie wydarzenia.

Zastanów się, ile potrzebujesz pieniędzy na poszczególne obszary. Teraz podziel odpowiednio budżet, pamiętaj, by uwzględnić 10-15% zapas. Wtedy unikniesz niepotrzebnych nerwów. 

Idealne miejsce

Znalezienie miejsca na bankiet stanowi nie lada wyzwanie. Niektóre sale trzeba zarezerwować z rocznym lub nawet dłuższym wyprzedzeniem. Dlatego nie zwlekaj! 

Zwróć uwagę na kilka istotnych kwestii. Zadzwoń i zapytaj, jak możesz zarezerwować salę. Sprawdź, jakie są koszty i udogodnienia. Dowiedz się, kto sprząta po bankiecie? Jeśli sam się tym zajmiesz, czy możesz liczyć na zniżkę? Poproś o przetestowanie oświetlenia i systemu nagłośnienia. Potwierdź szczegóły płatności.

Jak zorganizować idealny bankiet? 

Program imprezy

Przygotowując program, weź pod uwagę cel bankietu, budżet, liczbę gości. Zastanów się nad datą i godziną wydarzenia. Zarezerwuj miejsce i firmę cateringową, tak szybko, jak to tylko możliwe. Pamiętaj też o sprzęcie, w tym podium i mikrofony dla prelegentów. 

Zaproszenia

W większości przypadków możesz wysyłać zaproszenia e-mailowo. Wybierz odpowiedni szablon. Jeśli jednak zdecydowałeś się wysłać zaproszenia listownie, zrób to przynajmniej z 6-8 tygodniowym wyprzedzeniem. Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku poproś o potwierdzenie przybycia. Zaproszenia możesz stworzyć samodzielnie lub skorzystać z usług grafika. Pamiętaj, by zaznaczyć w nich datę, godzinę i miejsce przyjęcia oraz obowiązujący strój.

Jak zorganizować idealny bankiet? 

Idealna kreacja na bankiet

Wybierając kreację bankietową, weź pod uwagę porę roku, godziny i informacje zamieszczone w zaproszeniu. Na oficjalne bankiety panowie zakładają czarny, grafitowy lub granatowy garnitur. Dobierają do niego konserwatywne dodatki. Mogą założyć muszkę lub elegancki krawat.  

Panie powinny poszukać stylowej, ciemnej sukienki wieczorowej. Nie może odsłaniać zbyt wiele. Mogą do niej założyć szpilki i biżuterię. Warto też pamiętać o odpowiedniej torebce. Najlepiej sprawdzi się tutaj klasyczna, skórzana kopertówka. Płaskie sandały, sukienki maxi nie pasują na oficjalny bankiet. Ubierając się na dowolne wydarzenie biznesowe, należy wziąć pod uwagę kulturę firmy.

Materiały przygotowane przy współpracy ze Studiem Ślubnym Evita - suknia wieczorowa na każdą możliwą okazję.